Yazı gönderim kurallarından önce, İçerik İzin Kuralları ve Adil Kullanım Hakkını okumak isteyebilirsiniz.

Merhaba, Labirent herkesin düşüncelerini paylaşabileceği bir platformdur. Dolayısıyla aşağıdaki yazı gönderim kurallarına uyulduğu sürece, yazınızın yayımlanmaması için hiçbir sebep yok.

Labirent’i anlamak: Labirent; felsefe, psikoloji, bilim, toplum ve kültür konularında fikir ve makale olmak üzere iki farklı yazı türünden oluşur. Fikirler, kişilerin kendi görüşlerini temellendirerek karşı tarafa aktarmaya çalıştığı, makaleden daha kısa ve daha yüzeysel metin tipleridir. Makaleler ise genelde bir düşüncenin tüm yönleriyle incelenip yorumlandığı ve farklı perspektiflerin de yorumlanarak açıklanmaya çalışıldığı, uzun ve detaylı metinlerdir. Dolayısıyla önce yazınızı gönderirken bunun fikir mi makale mi olduğunu anlamanız gerekir.

Fikir ve Makalede dikkat edilmesi gereken kurallar elbette ki içeriğin özgün olması. Yazının tamamımın size ait olması ve temellendirme yapılırken faydalanılan kaynakların yazının sonunda dikkatlice belirtilmesi gerekir. Aksi takdirde telif kapsamında sorumlu yazarın kendisidir. İnternette detaylıca makale yazma ve kaynak gösterme eğitimleri mevcut, onlara bakabilirsiniz.

Mantalite; Labirent, her gün yazılan ve her yerde görülebilen yazılardan ziyade “in-depth” makale ve fikirler ortaya çıkarmak amacıyla kurulmuştur. Bizler okumayı ve derinlere inmeyi ve bu labirentte kaybolmayı seviyoruz. Dolayısıyla yazacağınız metinlerin kurallara uyduğu sürece ne kadar estetik kaygı güdeceği önemli değil yahut “clickbait” denilen insanların okunması adına yapılan gösterişli yazılardan olmasına gerek yok.

Yazınızı 1 adet ana görsel ile, 1 adet metin arası görsel ile iliştirerek, Docx formatında kaynakça kısmını unutmadan, merhaba@labirent.org adresine, adınız soyadınız ve kısa bir biyografiniz ile birlikte yollayınız.